Paieška

MINI REKUPERATORIUS „Eco-Fresh“

Mini-rekuperatorius Eco-Fresh – efektyviausias būdas atsikratyti pelėsio.

Daugelis mūsų savo namuose susiduria ne tik su pelėsiu, bet ir su jo grįžimo problema bei vis didėjančiais jo plotais. Šioje kovoje mes pamirštame, jog atsikratyti reikia ne tik pelėsio padarinių, bet ir jo priežasčių. Svarbu suprasti, jog pelėsio grybelis gali gyventi ir vystytis tik esant tam tikroms sąlygoms. Kai tokių sąlygų nėra, pelėsis negali atsirasti ir tuo labiau – išgyventi.

Pelėsio atsiradimo priežastys:
Bloga ventiliacijos sistema.  Geriausias šios problemos sprendimas yra šiuolaikinės mini rekuperacijos sistemos arba kitos sistemos, kurios vykdo patalpos ventiliavimo funkciją. Jeigu tokių sistemų nėra, tuomet svarbu dažniau vėdinti patalpas.
Vandentiekio ir kanalizacijos būklė.
Atsirandanti palei vamzdžius drėgmė yra pirmas problemos simptomas. Kitas signalas – dėmės ant sienos vonios kambaryje, apytiksliai vonios krašto aukštyje.
Kapiliariniu būdu per sienas iš drėgnų pamatų įsiurbiama drėgmė.
Ypatingai dažnai tai sutinkama senuose pastatuose, kuriuose nėra hidroizoliacijos.
Padidintas pastato kampų šiluminis laidumas.
Didelis šilumos praradimas kraštiniuose kambariuose dėl padidinto išorinių sienų ploto.
Išorinių sienų įšalimas.
Jeigu sienų kraštuose ir kampuose matomos tamsios nuosėdos, galite būti įsitikinę, jog siena buvo įšalusi. Tokiu atveju būtina kruopščiai nusausinti sieną ir patikrinti tinko sukibimą.
Prakiurę latakai.
Ši problema matoma pastato išorėje atsiradus nutekėjimams ant tinko. Kai drėgmė yra didelė (pavyzdžiui stipriai lyjant), vanduo prasiskverbia į sienas ir nutekėjimai gali atsirasti viduje. Dažnai dėmesys į tai nekreipiamas, bet nesutvarkyti nutekėjimai taps rimta problema žiemos metu, kai vanduo užšals tinko sluoksniuose.
Drėgmė traukiama iš grunto.
Tai galima pastebėti, kai atsiranda nutekėjimai sienų ir pirmo aukšto arba rūsio grindų susikirtimo vietose. Tokiu atveju būtina atlikti horizontalios pamatų izoliacijos būklės ekspertizę. Radus defektus būtina atlikti remontą. Geriausiai, jeigu tai darys specialistai. Papildomos problemos iškyla tuo atveju, jeigu drėgnos yra ir grindys. Tuomet teks keisti visą fragmentą.

                                 

Iš visų aprašytų faktorių svarbiausia problema – nepakankamas patalpos vėdinimas. Tinkama ventiliacijos sistema, tiekianti šviežią orą ir šalinanti užterštą patalpos orą, sugeba sumažinti ir net pilnai kompensuoti visų kitų pažeidimų neigiamą įtaką.
Pavyzdžiui gera ventiliacija iškart panaikina padidintą drėgmę ir užkerta kelią pelėsio atsiradimui net esant šalčio tiltams, įšalimui ar drėgnų plotų problemai.

Deja mūsų namuose vėdinimo sistema ne visada patikimai atlieka savo funkcijas. Daugumoje daugiabučių namų ji veikia įtraukimo-ištraukimo principu, kai šviežias oras patenka pro langą, o užterštas oras išeina per ventiliacijos angas virtuvėje, vonioje ir tualete. Tačiau šiuolaikinių plastikinių langų montavimas neleidžia atmosferos orui laisvai patekti į patalpą. Prie to prisideda blogai veikiantys ir užteršti ventiliacijos kanalai. Mūsų namai virsta šiltnamiais, kur tvankumas ir drėgmė neigiamai veikia žmogaus savijautą.
Trijų žmonių šeimoje vykstant įvairiems gyvenimo procesams (kvėpavimo, maisto ruošos, skalbimo, maudymosi duše ir pan.) susidaro apie 10 litrų vandens garų per parą. Jeigu oras patalpoje neatsinaujina, iškart padidėja drėgnumas ir susidaro palankios sąlygos įvairių mikrobiologinių elementų (pelėsių, virusų, bakterijų) augimui.

Paskutiniaisiais metais buvo sukurtos decentralizuotos ventiliacijos sistemos su šilumos rekuperacija, kurios vadinasi mini-rekuperatoriais.
Šie vėdinimo įrenginiai gali būti naudojami įvairaus ploto ir paskirties patalpose: butuose, biuruose, gamyklose, kabinetuose, klasėse, vaikų ir medicinos įstaigose, parduotuvėse, kavinėse ir restoranuose – siekiant pagerinti oro kokybę ir palaikyti drėgmės lygį patalpose ne daugiau nei 60%, su minimaliomis eksploatacijos išlaidomis ir investicijomis.
Įmontuotas anglies monoksido (CO) jutiklis ypač aktualus namuose, kuriuose naudojamos kietojo kuro (mediena, anglis ir kt.) šildymo sistemos.
Prietaisas leidžia išvengti apsinuodijimo anglies monoksidu kietojo kuro šildymo įrenginių eksploatavimo metu ir suteikia vartotojams papildomą komfortą.

Rekuperatorius montuojamas į sieną ir yra nepastebimas nei ant pastato fasado nei kambario interjere. Įrenginys naudojamas vidinėse uždarose patalpose, kurių aplinkos temperatūra yra nuo 0 °C iki + 50 °C. Tiekiamo oro temperatūra turi būti nuo -25 ° C iki + 40 ° C, o santykinė drėgmė iki 90%. Rekuperatorius turi du G4 klasės filtrus, vienas kurių užlaiko dulkes ir žiedadulkes, o kitas anglies filtras pašalina degėsių kvapus, automobilių išmetamąsias dujas ir kt. Elektrinis pašildymas suteikia įeinančiam orui reikiamą temperatūrą, o jonizatorius ir drėgmės jutiklis apsaugo kambarį nuo drėgmės. Taigi, iš aplinkos patekęs šviežias oras praeina 2-iejų lygių filtravimą anglies filtru, jonizacijos metu yra prisotinamas neigiamų jonų ir dezinfekuojamas, o šaltuoju metų laiku šildomas elektriniu šildytuvu.
Mini rekuperatoriai „Eco-Fresh“ turi begarsius ir ekonomiškus elektrinius variklius, pagamintus Japonijos kompanijos „NSK“, su dvigubai kapsuliuotais rutuliniais guoliais, kurie garantuoja 30 000 valandų užtikrintą veikimą ir nereikalauja priežiūros eksploatacijos metu. Elektrinio variklio korpusas ir šildytuvo dėžė yra pagaminti iš aliuminio lydinio, kuris garantuoja ilgaamžiškumą ir patobulintą priešgaisrinę apsaugą. Vėdinimo įrenginio korpusas padengtas šilumos izoliacine medžiaga. Savo konstrukcijos dėka įrenginiai yra ne tik tylūs, bet ir visiškai sugeria triukšmą, kuris gali prasiskverbti iš išorės.

Veikimo principas

Veikimo metu sistema tiekia švarų atmosferos orą į patalpą ir išleidžia užterštą orą iš vidaus į išorę, taikydama 90 sekundžių trukmės ciklą išmetimui ir 90 sekundžių įsiurbimui. Esant lauke šaltam orui šiltas oras, išeinantis iš patalpos, patenka į šilumokaitį, kuriame didžioji dalis šilumos perteikiama šaltam, ateinančiam iš lauko, orui. Tai žymiai sumažina šilumos nuostolius ir taupo naudojamą šildymui kurą. Vasarą išeinantis iš patalpos vėsesnis oras patekdamas į šilumokaitį sumažina įeinančio oro srauto temperatūrą ir užtikrina ekonomiškesnį oro kondicionieriaus darbą. Sistemoje naudojamas keraminis šilumokaitis (rekuperatorius) turi didesnį nei 80% našumo koeficientą.

Kainos:

Mini-rekuperatorius Eco-Fresh 01 (LUX) – 310 eur su PVM
Mini-rekuperatorius Eco-Fresh 07 – 330 eur su PVM
Mini-rekuperatoriaus montavimas – 120 eur su PVM

Mūsų įmonė garantuoja, kad sumontavus decentralizuotą mini-rekuperatoriaus sistemą Eco-Fresh pelėsio atsiradimas taps neįmanomas.

„Eco-Fresh“ decentralizuota vėdinimo sistema su šilumos rekuperacija
Lyginamoji centralizuotų ir decentralizuotų vėdinimo sistemų su šilumos rekuperacija analizė.

© 2020 antipelesis.lt · Svetainės medžiagų kopijavimas be leidimo yra draudžiamas.
Dizainas: GoodwinPress.ru

Facebook
Facebook
Instagram