Paieška

Mikroklimato analizė

Labai dažnai mums kyla klausimas, kodėl kai kuriuose butuose atsiranda pelėsis, o kai kuriuose nėra šios problemos?
Esmė yra tame, kad norint plėtoti pelėsį reikia daugelio veiksnių ir sąlygų, kurios gali būti sujungtos į patalpų mikroklimatą.
Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų mikroklimato sistema susideda iš daugelio parametrų, tai būtų:

  • Oro temperatūra
  • Drėgmės lygis
  • Nuolatinė oro apykaita
  • Šviežias oras
  • Švarus oras

Jei bus tinkamai vykdomi reikiami parametrai, jūsų namai bus patikimai apsaugoti nuo pelėsių, bakterijų, virusų.

Be to, kol žmogus nepajaus diskomforto, tol jis nepastebės oro trūkumo, karščio ar šalčio. Priešingu atveju nukrypimas nuo įprastų veiksnių gali padidinti nuovargį, palaipsniui silpninti imunitetą, pabloginti sveikatos būklę.
Siekiant išvengti neigiamų pasekmių, mikroklimatą galima išmatuoti ir prireikus reguliuoti specialiomis klimato technologijomis.

ORO TEMPERATŪRA

Optimali temperatūra gyvenamosiose patalpose pagal sanitarines normas šiltuoju laikotarpiu yra 22-25 ° C, šaltuoju – 20-22 ° C. Mažiausias leistinas temperatūros režimas žiemą neturėtų nukristi žemiau 18 laipsnių.Miegamajame rekomenduojama temperatūra apie 18 ° C – tai užtikrins sveiką miegą.
Virtuvėje būtina laikytis temperatūros režimo nuo 19 iki 21 ° C, nes didelis šildymo prietaisų kaupimasis vienoje vietoje ir taip padidins temperatūrą. Vonioje yra didelis drėgnumas, todėl verta pasirūpinti 24-26 ° C temperatūra, priešingu atveju kambaryje gali būti padidėjas drėgnumas. Kambaryje su mažais vaikais rekomenduojama palaikyti apie 23 ° C.
Temperatūra matuojama termometru arba higrometru. Norint pasiekti pageidaujamą temperatūrą bute padės įvairūs šildytuvai, oro kondicionieriai ir oro šildytuvai. Daugelis įrengia šildomas grindis. Taip pat, norint palaikyti komfortišką temperatūrą, Jums reikės termostato, kuris puikiai leis jums kontroliuoti kambario temperatūrą.

ORO DRĖGMĖ


Optimali drėgmė žmogui yra 40-60%. Be to, leidžiama mikroklimato vertė namuose yra nuo 30 iki 65%. Esant mažesnei vertei, žmogus turi sausą odą, akis ir gleivines kvėpavimo takus. Jam pradeda trūkti oro ir pasidaro karšta. Labai sausas oras yra ypač pavojingas bronchų astma sergantiems žmonėms, jiems gali pablogėti savijauta, atsirasti priepuoliai.
Didelė drėgmė veda į padidintą drėgmę kambaryje. Atsiranda pelėsis ir grybelis, kurie išskiriant daug sporų, užkrečia orą. Be to, nuolatinis žmogaus buvimas kambaryje su dideliu drėgnumu susilpnina imunitetą. Drėgmę galima išmatuoti profesionaliu higrometru. Esant žemesniam lygiui rekomenduojama naudoti drėkintuvus. Daugelis sprendžia šią problemą, dažnai valydami šlapiuoju būdu, naudodami purkštuvus arba atvirus konteinerius su vandeniu. Su dideliu drėgmės kiekiu sunkiau susidoroti – būtina sukurti ventiliaciją, pašalinti nuotėkius.

 PILNAVERTĖ ORO APYKAITA

Tinkamas oro kiekis vienam asmeniui kambaryje – 30 m3 / h arba 3 m3 / val. 1 kvadratiniam metrui. Gana sunku savarankiškai nustatyti šio parametro vertę bute. Čia reiktų atkreipti dėmesį į savo pojūčius.Jei yra oro trūkumas, būtina reguliariai vėdinti patalpą, sukurti veiksmingą vėdinimo sistemą. Pagerinti padėtį padės mini rekuperatoriaus sistemos, kurios užtikrina, kad į kambarį patektų gausus grynas oras, kurio tūris nuo 30 iki 120 m.kb per valandą. 

ORO ŠVARA

Švarus oras namuose reiškia išlaikyti teršalų dydį ir skaičių kubiniame metre tam tikrame diapazone. Oro masę nuolat užteršia daugybė teršalų.  Tai yra atvirų langų dulkės, žiedadulkės ir išmetamosios dujos; baldai; naminių gyvūnų kailis, grybeliai ir pelėsiai ir kt. Nepriklausomai nuo to, optimalus buto mikroklimatas prisiima minimalų kenksmingų dalelių kiekį ore. Dažnai butų ore galima rasti formaldehido. Taip pat yra žmonių biologinių užteršimų – vadinamųjų antropotoksinų. Žmogaus organizmas išskiria acetoną, amoniaką, fenolius, aminus, anglies dioksidą CO2. Bet kokiu atveju, geras mikroklimatas bute reiškia minimalų teršalų kiekį ore.Gili oro sudėties ir švarumo analizė butuose neįmanoma be specialios įrangos. Tokią analizę gali atlikti Nacionalinė Laboratorija NVSPL. Netiesioginis oro grynumo indikatorius yra CO2 koncentracija. Kuo ji didesnė, tuo blogesnis vėdinimas. O kuo blogesnis vėdinimas, tuo daugiau užteršto oro bute.
Išvalyti orą galima naudojant oro filtrus ir jonizaciją, pavyzdžiui, naudojant Mini Rekuperatorių Eco-Fresh. Jo filtrai sulaiko dulkių daleles, žiedadulkes, mikroorganizmus, dujas ir kvapus.

 

ORO ŠVIEŽUMAS

Oro gaivumą tiesiogiai rodo anglies dioksido kiekis, matuojamas ppm. Kaip ir drėgmės atveju, fiziologų reikalavimai ir rekomendacijos dėl optimalios CO2 koncentracijos labai skiriasi. Manoma, kad priimtinas 800-1 400 ppm kiekis, o gydytojai rekomenduoja išlaikyti apie 800 ppm. Šiuo metu dauguma žmonių jaučiasi komfortiškai. CO2 kiekiui padidėjus jaučiamas oro trūkumas, mieguistumas, nuovargis, sumažėjusi koncentracija ir darbingumas. Matavimai. CO2 lygis matuojamas jutikliu. Oro gaivumas priklauso nuo ventiliacijos kokybės. Būtina užtikrinti nuolatinį gryno oro gavimą iš gatvės ir užteršto oro su anglies dvideginiu ir teršalais pašalinimą. Tinkama ventiliacija iš karto išsprendžia kelias problemas: suteikia jums gryną orą, pašalina bute susidarančią taršą, padeda reguliuoti drėgmę. Anksčiau mes jau minėjome apie mini rekuperatorių Eco-Fresh. Taigi, jo pagrindinė funkcija yra užtikrinti gryno orų antplūdį ir pašalinti užterštą orą iš patalpų. Rekuperatorius tiekia orą 4-5 žmonėms, prie to paties valo ir prireikus šildo.
Nuokrypis nuo šių parametrų prisideda prie pelėsinių grybų atsiradimo ir vystymosi. Be to, jų laikymasis yra labai svarbus asmens savijautai. Jei šie parametrai yra normalūs, tai žmogus nepajaus jokio diskomforto, jis nepastebės oro trūkumo, karščio ar šalčio. Priešingu atveju nukrypimas nuo įprastų normų gali padidinti nuovargį, palaipsniui mažinti imunitetą, pabloginti sveikatos būklę.

Siekiant išvengti neigiamų pasekmių, mikroklimatą galima išmatuoti ir prireikus reguliuoti specialiomis klimato technologijomis.„EcoProTestׅ“ specialistai padės jums išmatuoti mikroklimato parametrus ir prireikus sutvarkys viską pagal nustatytas normas. Norėdami nustatyti mikrobiologinę oro taršą kambaryje, galite naudotis UAB „R.A.C.H.E.L. Consulting“, Nacionalinės laboratorijos NVSPL ir Aplinkos ir sveikatos konsultacinio biuro paslaugomis.  Jums bus pateikta eksperto nuomonė.

© 2020 antipelesis.lt · Svetainės medžiagų kopijavimas be leidimo yra draudžiamas.
Dizainas: GoodwinPress.ru

Facebook
Facebook
Instagram