Paieška

Mikologinis tyrimas

Pelėsio tyrimas ar mikologinis tyrimas – tai geriausias būdas identifikuoti grybelių ir pelėsių žalą patalpose, nustatyti jų išvaizdos priežastį, nustatyti pavojaus sveikatai ir gyvybei lygį, išsiaiškinti, koks pelėsio grybas paveikia paviršių, gauti rekomendacijas dėl patalpų ir jų valymo, tinkamumo žmonių gyvenimui ir darbui.

Susimąstyti, kaip užsisakyti „R.A.C.H.E.L Consulting“ ir „Nacionalinėje laboratorijoje NVSPL“ formos analizę, verta šiais atvejais:

           jei ant sienų, lubų, grindų dangos atsiranda grybelių pėdsakai;

 • jei jūsų butas yra nukentėjęs dėl nutekėjimo, užliejimo ar gaisro;
 • jei po paskutinio remonto ant panaudotų apdailos medžiagų netikėtai pradėjo atsirasti dėmės ir pakito spalva;
 • jei butas turi aukštesnį drėgmės lygį;
 • Jeigu jūs arba jūsų šeimos nariai patyrė alergines reakcijas, odos uždegimą, slogą, migreną, bronchitą, galvos svaigimą, sąnarių skausmą (visa tai gali būti organizmo reakcija į pelėsinių sporų toksinį poveikį);
 • Jei ant medinių grindų paviršiaus atsiranda nelygumų arba jei medienos sudedamosios dalys pradeda keisti spalvą (panašų reiškinį gali sukelti mediena sunaikinantis grybas, galintis visiškai sunaikinti medieną per mažiau nei metus).

Į kokius klausimus atsako nepriklausomas laboratorinis pelėsio tyrimas?

Nusprendus užsisakyti mikologinę grybelio analizę gyvenamojoje vietoje, gausite tikslius atsakymus į šiuos klausimus:

 • Ar tiriamoje patalpoje yra mikroskopinių grybų?
 • Ar yra ant pastato konstrukcijų ir/ar apdailos medžiagų pelėsinių sporų pėdsakų?
 • Kiek yra sporų, kokios jų rūšys, kokiems mikroskopiniams grybams jie priklauso ir ar jie kelia pavojų žmonių sveikatai?
 • Kokiomis alerginėmis savybėmis pasižymi pelėsis, susidaręs ant buto sienų?
 • Kodėl atsirado infekcija ir kaip veiksmingai kovoti su pelėsiu bute?
 • Ar laboratorija, tirianti pelėsinius grybelius, mano, kad užkrėstus materialus ir konstrukcijas galima toliau naudoti ir kokias ji galėtų duoti rekomendacijas dėl sąlygų pagerinimo?
 • ką patartų specialistai dėl mikologinio mikroklimato pagerinimo ištirtose patalpose ir kaip užkirsti kelią pelėsinio grybo atsiradimui ateityje?

Kaip atliekama mikologinė pelėsių analizė?

 

Kad nepriklausomų tyrimų laboratorijose kaina būtų pagrįsta išsamiais atsakymais į pirmiau pateiktus klausimus, mes nustatysime kiekybinę ir kokybinę mikobionto sudėtį iš visų paviršių ir oro bute, nustatysime drėgmės lygį, išsiaiškinsime, kokia yra grybelinių sporų koncentracija ore ir kaip ji atitinka dabartinius sanitarinius standartus.

Laboratoriniai pelėsių tyrimai yra rimtas ir kruopštus darbas, kurio įgyvendinimas reikalauja daug laiko ir labai atsakingo, profesionalaus požiūrio. Todėl turėtumėte suprasti, kad pelėsio atidavimas nepriklausomam tyrimui neleis jums iš karto gauti visų atsakymų: visiems būtiniems testams atlikti gali prireikti iki 14 dienų.


Kokiais atvejais teismui gali būti reikalinga pelėsio ekspertizė?

Kartais reikia ištirti grybelį laboratorijoje, tam kad būtų įrodyta jūsų teisybė teisme. Taigi, laboratorinių ekspertizių išlaidos bus pagrįstos teisinės išlaidos šiais atvejais:

 • nustatant atstatymo remonto išlaidas;
 • norint pripažinti patalpas netinkančias pragyvenimui;
 • prireikus, įrodyti, kad nėra grybelių ir pelėsių (pripažinti patalpas, tinkamas žmogaus gyvybei).

Papildomos paslaugos

Mums galite ne tik patikėti pelėsį iš patalpų, bet ir užsisakyti išsamų mikologinį tyrimą. Tai bus eksperimentinis pelėsinių grybų tyrimas, kurio metu bus išsiaiškintas galimas žalingas poveikis žmogaus organizmui.
Tokio plano savarankiškų ekspertizių išlaidos bus pateisinamos, jei tai yra patalpų, kurių sanitarinė būklė reikalauja, arba jei yra akivaizdūs mikogeninės alergijos požymiai žmonėms, kurie gyvena / dirba šiose patalpose.

© 2020 antipelesis.lt · Svetainės medžiagų kopijavimas be leidimo yra draudžiamas.
Dizainas: GoodwinPress.ru

Facebook
Facebook
Instagram