Paieška

Pelėsis (grybelis). Pelėsio aprašymas, tipai ir priežastys.

Pelėsio aprašymas, tipai ir priežastys.

Pelėsis yra paplitęs nuosėdų pavadinimas, atsirandantis iš pelėsinių grybų ant įvairių objektų ir medžiagų paviršių. Sporos (mažos pelėsinių grybelių „sėklos“, kurios nematomos žmogaus akiai) laisvai pernešamos oru ir kartu su kitais mikroorganizmais (virusais ir bakterijomis) aptinkamos bet kokio kambario ore, įskaitant žmogaus būstą, ir išorinėje aplinkoje.

Patekimas į palankias sąlygas – drėgnose ir blogai vėdinamose patalpose sporos dygsta ir formuoja visas grybelių kolonijas. Tie, savo ruožtu, gamina milijardus naujų sporų. Taip pelėsiai gyvena ir plinta.             Manoma, kad idealios sąlygos pelėsio formavimuisi ir plitimui – drėgmės kiekis yra didesnis nei 5%, oro temperatūra apie 20 ° C ir santykinė drėgmė viršija 70%. Blogas oro cirkuliavimas palaiko grybų augimą.   

 

Taigi, esant dideliam drėgnumui ir neveiksmingai ventiliacijai kambaryje, pelėsiai aktyviai dauginasi daugelyje patalpose naudojamų medžiagų ir dangų, įskaitant betoną, gipso, medžio, plastiko, gumos, linoleumo audinį, dažytus paviršius, kilimus, laminatą ir t.t.             Blogiausia, kad laikui bėgant pelėsiai ne tik nusėda ant medžiagų paviršių, bet ir prasiskverbia į vidų. Mažiausios grybelio  dalelės (apie 1 μm storio) prasiskverbia į pastato struktūrą ir skverbiasi į jį giliau ir giliau. Juodos arba pilkos dėmės atrodo kaip nešvarumai, o ore jaučiasi nemalonus kvapas.

 

Kvapo priežastis yra gyvybinė mikroorganizmų veikla, ty lakieji cheminiai junginiai, kuriuos jie išskiria. Įkvėpti orą su tokiomis medžiagomis yra labai pavojinga sveikatai. Ploni sporų ir grybelių organiniai junginiai gali pakenkti sveikatai, sukelti galvos svaigimą ir apsinuodijimą. Jie sukelia galvos skausmą, alergines odos ir kvėpavimo takų ligas bei kitus sveikatos sutrikimus – migreną, slogą, bronchitą, rinitą, bronchų astmą, širdies ir kraujagyslių sutrikimus, mikotoksikozę.            Pelėsis taip pat gali sukelti švokštimą, dusulį, paviršutinišką kvėpavimą, akių sudirginimą (paraudimą ir deginimą), nosies sinuso patinimą, sausą kosulį, odos bėrimą ir dirginimą, gerklės skausmą.            Pelėsis gali sukelti vaikams alergiją, dėl kurios atsiranda astma. Yra žinoma, kad pelėsiai gali sukelti tokias ligas kaip tuberkuliozė, osteoporozė, kaulų ligos, silpnaprotystė ir netgi onkologinės ligos.             Žalingas pelėsių poveikis statybinėms medžiagoms ir patiems pastatams jau ilgą laiką buvo žinomas.

Mikroskopinės grybelinių pelėsių sporos, sklindančios ore ir ant drėgno medžio, akmens ar betono paviršiaus, sudygsta  smulkiausiomis dalelėmis ir sunaikina juos.            Grybelių gyvybinės veiklos produktai turi chemiškai aktyvių mineralinių ir organinių rūgščių, kurios išilgai statybinių medžiagų plinta mažiausiais kapiliarais ir palaipsniui jas sunaikina – betonas ir plytos praranda savo jėgą, palaipsniui sunaikinami ir pastatai tampa netinkami. Užkrėstos medinės konstrukcijos gali prarasti savo keliamąją galią per keletą metų, nes pelėsis, gyvenantis medyje, gamina fermentą, kuris sugriauna celiuliozę (medienos struktūrinį pagrindą). Mediena, natūraliai išdžiūstanti, per ilgą laiką gali supūti. Jai taip pat gresia pelėsiai.            Kova su pelėsiu yra gana sudėtinga užduotis. Noras susidoroti su jais savarankiškai dažnai lemia pakartotiną šių problemų atsiradimą. Patikėkite šį darbą specialistams. Mūsų įmonė „EcoProTest“ pateiks visą reikalingų darbų komplektą:

  1. Patikrins mikroklimato parametrus;
  2. Mikologinė ekspertizė pateikiama aplinkosaugos ataskaitoje (vykdo „R.A.C.H.E.L Consulting“ ir „Nacionalinėje Laboratorijoje NVSPL“);
  3. Nustatys pelėsių atsiradimo priežastis ir sąlygas
  4. Pašalins jos atsiradimo veiksnius;
  5. Atliks mechaninį ir cheminį pažeistų vietų apdorojimą;
  6. Išvalys orą kambaryje nuo kvapų ir pelėsių sporų;
  7. Kliento pageidavimu suteiks kosmetinį remontą ir paviršių restauravimą;
  8. Pateiks profesionalius patarimus dėl prevencinių priemonių.

© 2020 antipelesis.lt · Svetainės medžiagų kopijavimas be leidimo yra draudžiamas.
Dizainas: GoodwinPress.ru

Facebook
Facebook
Instagram