Paieška

„Eco-Fresh“ decentralizuota vėdinimo sistema su šilumos rekuperacija

                                                                  Prietaiso paskirtis

Mini rekuperatorius „Eco-Fresh“ yra skirtas patalpų ventiliacijai, užtikrina kokybišką oro cirkuliaciją ir palaiko tinkamą patalpų mikroklimato parametrų lygį. „Eco-Fresh“ sistema leidžia pilnai kompensuoti trūkumus, susijusius su daugiabučių namų ventiliacija, kuri neatlieka savo funkcijų dėl sumontuotų plastikinių langų ir užsikimšusių ventiliacijos kanalų.
Mini rekuperatoriai  „Eco-Fresh“ yra puiki alternatyva centralizuotoms vėdinimo sistemoms privačiuose namuose ir kotedžuose, nes jie gali užtikrinti tą patį oro cirkuliacijos ir šilumos išsaugojimo lygį. Nereikia įrengti vamzdynų visame pastate, išsaugojamas naudingas plotas, žymiai sumažinamos energijos sąnaudos ir priežiūros išlaidos. Esant lygioms techninėms savybėms, mini rekuperatoriaus „Eco-Fresh“ komplektas kainuoja kelis kartus mažiau nei centralizuotos sistemos įrengimas.

Rekuperatorius montuojamas į sieną ir yra nepastebimas nei ant pastato fasado nei kambario interjere. Įrenginys naudojamas vidinėse uždarose patalpose, kurių aplinkos temperatūra yra nuo 0 °C iki + 50 °C. Tiekiamo oro temperatūra turi būti nuo -25 ° C iki + 40 ° C, o santykinė drėgmė iki 90%. Rekuperatorius turi du G4 klasės filtrus, vienas kurių užlaiko dulkes ir žiedadulkes, o kitas anglies filtras pašalina degėsių kvapus, automobilių išmetamąsias dujas ir kt. Elektrinis pašildymas suteikia įeinančiam orui reikiamą temperatūrą, o jonizatorius ir drėgmės jutiklis apsaugo kambarį nuo drėgmės. Taigi, iš aplinkos patekęs šviežias oras praeina 2-iejų lygių filtravimą anglies filtru, jonizacijos metu yra prisotinamas neigiamų jonų ir dezinfekuojamas, o šaltuoju metų laiku šildomas elektriniu šildytuvu.

Mini rekuperatoriai „Eco-Fresh“ turi begarsius ir ekonomiškus elektrinius variklius, pagamintus Japonijos kompanijos „NSK“, su dvigubai kapsuliuotais rutuliniais guoliais, kurie garantuoja 30 000 valandų užtikrintą veikimą ir nereikalauja priežiūros eksploatacijos metu. Elektrinio variklio korpusas ir šildytuvo dėžė yra pagaminti iš aliuminio lydinio, kuris garantuoja ilgaamžiškumą ir patobulintą priešgaisrinę apsaugą. Vėdinimo įrenginio korpusas padengtas šilumos izoliacine medžiaga. Savo konstrukcijos dėka įrenginiai yra ne tik tylūs, bet ir visiškai sugeria triukšmą, kuris gali prasiskverbti iš išorės.

 

Veikimo principas

Veikimo metu sistema tiekia švarų atmosferos orą į patalpą ir išleidžia užterštą orą iš vidaus į išorę, taikydama 90 sekundžių trukmės ciklą išmetimui ir 90 sekundžių įsiurbimui. Esant lauke šaltam orui šiltas oras, išeinantis iš patalpos, patenka į šilumokaitį, kuriame didžioji dalis šilumos perteikiama šaltam, ateinančiam iš lauko, orui. Tai žymiai sumažina šilumos nuostolius ir taupo naudojamą šildymui kurą. Vasarą išeinantis iš patalpos vėsesnis oras patekdamas į šilumokaitį sumažina įeinančio oro srauto temperatūrą ir užtikrina ekonomiškesnį oro kondicionieriaus darbą. Sistemoje naudojamas keraminis šilumokaitis (rekuperatorius) turi didesnį nei 80% našumo koeficientą.

                                                    Prietaiso techninės galimybės:
Pašalina iš patalpų ten esantį orą ir pakeičia jį šviežiu išoriniu oru (reversinė ventiliacija su šilumos rekuperacija).
Įsiurbimo ventiliacijos režimas. Sistema tik tiekia orą į patalpą.
Išmetimo ventiliacijos režimas. Sistema veikia ventiliatoriaus režimu, kad pašalintų orą iš kambario.
Kontroliuoja leistino anglies monoksido lygio viršijimą, užtikrina efektyvų kuro degimą, padidina dūmų išmetimą.
Išvalo įeinantį orą nuo dulkių, kenksmingų priemaišų, bakterijų ir kvapų.
Kontroliuoja ir reguliuoja kambario drėgmės lygį, apsaugo nuo grybelio ir pelėsio atsiradimo.
Sumažina šilumos praradimą žiemą ir taupo aušinimo įrenginių energijos suvartojimą vasarą dėl efektyvaus keraminių šildytuvų naudojimo.
Įrenginyje įmontuotas termoreguliatorius užtikrina tiekiamo oro temperatūrą ~ 20 ⁰С laipsnių. Jis automatiškai įsijungia, jeigu į patalpą patekusio oro temperatūra nukrenta žemiau + 17 ºC, ir išsijungia, kai ji pakyla iki + 23º.
Įmontuoto jonizatoriaus dėka oras prisotinamas neigiamais jonais. Jonizuotas oras didina darbo efektyvumą, pašalina nuovargį, turi teigiamą poveikį savijautai, padeda palaikyti gerą imunitetą, turi teigiamą poveikį sergantiems bronchine astma, kvėpavimo takų ligomis, migrena, neurozėmis ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis.
Įrenginys veikia pasiruošimo (standby) režimu, kai sistema yra išjungta, tačiau jei drėgmės lygis viršija 75% įrenginys automatiškai įsijungia. Sistema taip pat kontroliuoja anglies monoksido koncentraciją patalpoje. Kai ji viršija leistiną lygį, automatiškai maksimaliu greičiu įsijungia įsiurbimo ventiliatorius.
Miego režimas (sleep). Tamsioje patalpoje sistema įjungia miego režimą (po 10 minučių automatiškai išsijungia). Praėjus 2 valandoms po to kai prašvito sistema automatiškai įsijungia ir dirba išsaugodama visus anksčiau nustatytus parametrus.
„FAN SPEED“ režimas reguliuoja ventiliatoriaus greitį. Galima pasirinkti vieną iš penkių greičių. Minimalus greitis yra 30 m3/h, maksimalus greitis yra 120 m3/h.

       Naujoviški sprendimai


Lietuvos rinkoje pristatyta daugybė vertingų ir šiuolaikiškų įvairių gamintojų mini rekuperatorių. Jie skiriasi pagal našumą, dizainą, funkcionalumą ir kainą. Daugelis modelių pasižymi aukšta kokybe ir įdomiais techniniais sprendimais. Būtent tokiems modeliams priskiriamas mini rekuperatorius „Eco-Fresh“, gaminamas JSC „MMotors“ gamykloje, kuri buvo įkurta 1961 m.
Plėtojant ir kuriant decentralizuotą vėdinimo sistemą, gamyklos projektavimo biuro inžinieriai pritaikė keletą novatoriškų techninių sprendimų, dėl kurių „Eco-Fresh“ mini rekuperatorius išskiriamas tarp šiandienos rinkoje esančių vėdinimo sistemų.
1. Produktyvumas ir efektyvumas
Pagrindinis prietaiso tikslas yra pakeisti užterštą kambario orą, todėl toks parametras, kaip produktyvumas (m3/h), tampa pagrindiniu sistemos kokybės rodikliu. Trijų žmonių šeimoje kvėpuojant per valandą išsiskiria apie 100 m3 anglies dioksido, o vykstant gyvenimo procesams (virimui, plovimui, maudymuisi ir t.t.) susidaro apie 10 litrų vandens garų per parą, todėl sistemos našumas yra labai svarbus .
„Eco-Fresh 01“ (LUX) ir „Eco-Fresh 07“ modeliuose jis yra nuo 35 iki 120 m3/h – vienas didžiausių rodiklių rinkoje.
Kitas privalumas yra žemas triukšmo lygis, nes pirmojo greičio metu garso slėgis yra tik 15 dB, o oro srautas yra 35-40 m3/h, kuris daugelyje panašių sistemų yra didžiausias, išgaunamas maksimaliomis ventiliatoriaus apsukomis.
2. Du skirtingai nukreipti ventiliatoriai.
Vienas iš unikalių šio vėdinimo įrenginio techninių sprendimų yra du ventiliatoriai, vienas oro įtraukimui, antras ištraukimui. Praktiškai visuose kitų gamintojų rekuperatoriuose įrengtas tik vienas ventiliatorius, kuris keičia oro kryptis.
Visų pirma, tai sudaro sąlygas rasos taško atsiradimui, t.y. drėgmės išsiskyrimui, kas nebūdinga naudojant du skirtingai nukreiptus ventiliatorius.
Visų antra, ventiliatoriaus elektrinio variklio tarnavimo laikas sumažėja, nes jis turi nuolat keisti sukimosi kryptį.
Visų trečia, dviejų ventiliatorių buvimas žymiai pagerina visos sistemos produktyvumą, nes ventiliatoriaus našumas priklauso nuo jo veleno sukimosi dažnio ir menčių polinkio kampo atitinkamai šerdies plokštumos. Kuo didesnis menčių polinkio kampas, tuo didesnis ventiliatoriaus našumas. Šio efekto neįmanoma pasiekti kai mentės dirba skirtingais režimais.
3. Keraminis šildytuvas su termostatu.
Viena iš dažniausiai pasitaikančių mini rekuperatorių problemų yra mažas veikimo efektyvumas esant neigiamoms oro temperatūroms. Keraminis šilumokaitis tiesiog negali pašildyti įeinančio oro, dėl to oras patalpoje atvėsta. „Eco-Fresh 01“ (LUX) ir „Eco-Fresh 07“ modeliuose keraminio šilumokaičio viduje yra įmontuotas 50–500 W galios impulsinis šildytuvas. Termostatas automatizuoja prietaiso veikimą (įjungia šildytuvą kai įeinančio oro temperatūra žemesnė nei +17 ºC ir išjungia temperatūrai pasiekus +23 ºC).
4. Jonizatorius
Dideli miestai ir dideli automobilių srautai, oro užterštumas, rūkymas, drabužiai ir baldai iš sintetinių medžiagų, šiuolaikinės statybinės ir apdailos medžiagos, centralizuoto šildymo ir vėsinimo sistemos nevėdinamuose daugiaaukščiuose ofisiniuose ir gyvenamuose pastatuose – mūsų gyvenimo erdvė, beveik nepaliekanti neigiamų jonų sveikam gyvenimui.
Karštu metu laiku drėgnuose rajonuose žmonės jaučiasi blogai dėl to, jog ore trūksta neigiamų jonų. Sergantys astma ir kitomis alerginėmis ligomis ypač sunkiai ištveria karštas drėgnas dienas. Jiems sunkiau kvėpuoti ne dėl to, kad ore yra mažiau deguonies, o pirmiausiai dėl to, jog ore nepakanka neigiamų jonų, yra sutrikęs natūralus teigiamų ir neigiamų jonų santykis – 5:4, todėl žmonės neišvengiamai ir nuolat apsinuodija teigiamais jonais. Daugiau negu pusė miesto gyventojų kenčia nesuprasdami kodėl jaučiasi nelabai gerai.
Prietaiso veikimo metu išsiskiriantys neigiamieji jonai veikia antiseptiškai, slopina patogeninių mikroorganizmų – virusų ir bakterijų augimą, tokiu būdu apsaugant nuo infekcijų ir ūminių kvėpavimo takų ligų.
Jonizuotas oras skatina darbštumą, naikina nuovargio pojūtį, teigimai veikia savijautą, padeda atsistatyti po sunkių ligų, turi teigiamą poveikį sergantiems bronchine astma, kvėpavimo takų ligomis, migrena, neurozėmis ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis.
5. Higrometras
Prietaisas analizuojantis oro drėgmę patalpos viduje. Jeigu jo parodymai viršija 70% – ventiliatorius įsijungia maksimaliu greičiu. Kai drėgmės lygis sumažėja iki nurodytos padalos ventiliatorius dirbs dar 5 minutes, po to išsijungs. Tokia technologija leidžia efektyviai kovoti su pelėsiu, kuris greitai atsiranda esant per didelei patalpos drėgmei.
                                                              Komplektacija
„Eco-Fresh 07“ įrenginį sudaro:
Išorinės apsauginės grotelės – apsaugo sistemą nuo drėgmės net ir lietaus metu. Jas sudaro: korpusas, grotelės, tinklelis.
Teleskopinis ortakis – leidžia reguliuoti aparato ilgį pagal sienos storį.
Išmetimo ventiliatorius – penkių greičių ventiliatorius, kuris leidžia reguliuoti srautą nuo 30 m3/h nakties tyliu režimu iki 120 m3/h dienos režimu.
Filtras:
– Aktyvintos anglies filtras – garantuoja šviežio oro srautą net ir labai užterštose miesto ir pramonės rajonuose. Išvalo orą nuo kvapų, dulkių, bakterijų, suodžių, automobilių išmetamųjų dujų ir kt.

Rekuperatorius (šilumokaitis) – žymiai sumažina temperatūros nuostolius patalpų vėdinimo metu.
500 W šildytuvas yra ekonomiškas, skirtas impulsyviam veikimui. Išlaiko oro temperatūrą kambaryje 23 °C.
Įtraukimo ventiliatorius – penkių greičių ventiliatorius, kuris leidžia reguliuoti srautą nuo 30 m3/h nakties tyliu režimu iki 120 m3/h dienos režimu. Naudojamas švariam orui iš išorės į vidų įsiurbimui.
Valdymo blokas:
Temperatūrinis saugiklis – apsaugo sistemą nuo perkaitimo.
Termostatas – valdo šildytuvą ir užtikrina 23 °C oro temperatūrą.
Drėgmės jutiklis – įjungia vėdinimą, kai drėgmė viršija 75%.
Jonizatorius – prisotina orą neigiamais jonais. Pašalina specifinius ir nemalonius kvapus. Naikina patogenus. Apsaugo nuo pelėsio ir grybelio atsiradimo.
Dekoratyvinės grotelės – neužima vietos patalpoje, jas galima dažyti skirtingomis spalvomis.

                                                           Prietaiso valdymas
Valdymas atliekamas nuotolinio valdymo pultu. Pateikiami šie darbo režimai:

Darbo režimai:
* AIR FLOW – reversinė ventiliacija su šilumos rekuperacija. Įrenginys tiekia į patalpą išvalytą filtrais išorinį orą ir pašalina iš patalpos užterštą orą. Keliaujant rekuperatoriumi, šiltas oras, išeinantis iš kambario, perduoda didžiąją dalį šilumos įeinančiam orui. Dėl to sumažėja šilumos nuostoliai šaltomis žiemos dienomis. Vasarą, vyksta atvirkštinis procesas – vėsus oras iš kambario, einant per šilumokaitį, vėsumą perduoda įeinančiam orui. Regeneracijos efektyvumas yra 80%.
* AIR FLOW – oro srauto režimas. Įrenginys nuolat įtraukia išvalytą išorinį orą. Tik veikiant šiam režimui galima įjungti šildytuvą su galimybe šildyti tiekiamąjį orą nuo 16 °C iki 23 °C.
* AIR FLOW – oro išmetimo režimas.
* SLEEP – kai kambaryje tampa tamsu, įjungiamas miego režimas ir sistema išsijungia (po 10 minučių). Įrenginys įsijungia praėjus dviem valandoms po to kai patalpoje tampa šviesu ir toliau dirba taip, kaip anksčiau, su anksčiau nustatytais parametrais.
* STANDBY – jonizatorius, šildytuvas ir ventiliatorius yra sustabdomi, tačiau yra budėjimo režime. Šiuo metu sistema stebi kambario drėgmės lygį, kuriam viršijant 75%, automatiškai įjungia ventiliatorių ir jonizatorių. Kai drėgmė sumažėja iki 75%, jie išsijungia.
* FAN SPEED – reguliuoja ventiliatoriaus greitį. Ventiliatorius turi 5 greičius nuo 35 iki 85 m3/h.
* ON / OFF – įjungia / išjungia drėgmės kontrolę kambaryje
* ON / OFF – įjungia / išjungia jonizatorių
* ON / OFF – įjungia / išjungia įeinančio oro šildymo režimą
* ON / OFF – įjungia / išjungia drėgmės kontrolę kambaryje
* ON / OFF – įjungia / išjungia jonizatorių
* ON / OFF – įjungia / išjungia įeinančio oro šildymo režimą

Šviesos diodai
Žalias šviesos diodas
* Nedega – sistema neveikia (arba veikia kaip ventiliatorius)
* Dega – sistema veikia oro srauto (Air Flow) režimu
* Mirksi – sistema veikia oro srauto (Air Flow) režimu
Raudonas šviesos diodas
* Nedega – šildytuvas išjungtas;
* Dega – sistema veikia oro šildymo režimu, tačiau šildytuvas neveikia, nes įeinančio oro temperatūra yra aukštesnė nei 23 °C;
* Mirksi – veikia šildytuvas.
Mėlynas šviesos diodas
* Nedega – jonizatorius išjungtas;
* Dega – jonizatorius veikia.
Oranžinis šviesos diodas
* Nedega – kambario drėgmės valdymo režimas išjungtas;
* Dega – sistema veikia drėgmės kontrolės režimu;
* Mirksi – drėgmė viršija 75%.

 Informacija apie gamintoją
JSC „MMotors“ yra Bulgarijos klimato įrangos gamintojas, kuris specializuojasi pramoninių ir gyvenamųjų patalpų ventiliacijos sistemų gamyboje. JSC „MMotors“ buvo įkurta 1961 m.
„MMotors“ – tai puiki, aukštos kokybės įrangos, kuri atitinka visus Europos standartus, gamyba.
Gamybai „MMotors“ naudoja kokybiškas kruopščiai patikrintas medžiagas ir naujausios kartos aukštųjų technologijų įrangą.
Kalbant apie „MMotors“ kompanijos privalumus, pirma, ką reikia minėti – kokybės ir kainos atitikimas, nes už santykinai žemą kainą kompanija „MMotors“ siūlo aukštos kokybės įrangą, atitinkančią visus šiuolaikinio žmogaus poreikius.

© 2020 antipelesis.lt · Svetainės medžiagų kopijavimas be leidimo yra draudžiamas.
Dizainas: GoodwinPress.ru

Facebook
Facebook
Instagram