Paieška

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės


Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs suteikti komfortiškas gyvenimo sąlygas, iš tiesų sukūrė naujų problemų.

Specialistai tvirtina, kad kitaip ir negalėjo būti. Apšiltinus daugiabučius, pakeitus kiaurus langus sandariais, tačiau nuošalėje palikus vėdinimo sistemas, už didelius pinigus buvo sukurtas šiltnamio efektas. Vieni modernizuotų namų savininkai bando problemas spręsti vėdindami  butus paprastuoju būdu – tiesiog atidarinėdami langus, kiti nepripažįsta tokio vėdinimo, nes taip prarandama šiluma.

Savo namuose žmogus turi jaustis komfortiškai. O kas nutinka, gyvenant sandariame, be tinkamos vėdinimo sistemos bute?

Žmogaus sveikata, kasdienė būsena, gyvenimo trukmė priklauso nuo daugelio faktorių, tarp kurių yra ir oras, kuriuo žmogus kvėpuoja. Tvirtinama, kad netinkamas oras yra vienas iš labiausiai neigiamai veikiančių faktorių. Normaliam širdies aprūpinimui deguonimi reikia 20–30 kub. litrų gaivaus oro per valandą.

Dauguma Lietuvos gyventojų yra įsikūrę didžiuosiuose šalies miestuose, daugiabučiuose namuose, nedideliuose butuose su tradicine vėdinimo sistema, kai oras į vidų patenka iš lauko ir išeina per ventiliacijos kanalus vonioje, virtuvėje. Tačiau ši sistema, užsandarinus namus, sutriko, sumažėjo šviežio oro pritekėjimas, o vėdinimo sistema daugelyje namų paseno.

Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai priėjo prie išvados, kad įvairių pastatų ir patalpų oro kokybė yra kur kas svarbesnis faktorius, veikiantis žmogaus sveikatą ir savijautą, negu oro kokybė lauke, nes uždarose patalpose šiuolaikinis žmogus praleidžia apie 70 proc. laiko.  Kiekvienas žmogus per 1 val. iškvepia apie 30 kub. litrų anglies dvideginio. Bute taip pat ruošiamas maistas, skalbiama, maudomasi vonioje arba duše. Todėl į vidų nuolat turi pritekėti gaivaus oro. Priešingu atveju, butuose atsiranda perteklinė drėgmė, kuri sudaro sąlygas kenksmingos dalelėms, dulkėms atsirasti, veisiasi grybelis, pelėsis. Tad nenuostabu, kad sandariame, bet neturinčiame tinkamos vėdinimo sistemos bute žmogus ima jaustis blogai: kyla spaudimas, žmogus darosi pavargęs, vangus, blogai jaučiasi. Tokiomis sąlygomis gyvenant nuolat, vidaus mikroklimatas tampa ir grėsme sveikatai.

Dažnas patalpų vėdinimas neduoda rezultatų. Ir ne tik todėl, kad prarandama šiluma. Pro langus į vidų patenka užterštas oras iš gatvės, išauga triukšmo lygis, nepalaikomas pastovus temperatūros režimas. Vėliau dėl susidariusių skersvėjų ir nešvarumų situacija darosi dar sudėtingesnė.

Išeitis – efektyvi vėdinimo sistema. Tačiau ne visuose butuose įmanoma įrengti centrinę rekuperacinę sistemą. Todėl pasaulyje populiarūs mini rekuperatoriai. Vieni iš jų – bulgariška mini rekuperacijos sistema „Eco-Fresh“. Per vieną valandą ji pakeičia nuo 30 iki 120 kub. m oro, išsaugodama iki 80 proc. kambario oro temperatūros.

Tai rekuperatorius, kurį gaminant buvo išspręstos problemos, pastebėtos kituose rinkoje esančiuose rekuperatoriuose.

Mini rekuperatoriuose „Eco-Fresh“ sumontuoti du ventiliatoriai, kurių vienas pašalina orą, o kitas – jį paduoda. Pirmiausia, tai užtikrina gerą rekuperatoriaus veikimą, o antra – nesusidaro rasos taškas. Šiuose įrenginiuose sumontuoti drėgmės, CO, CO2 davikliai. Padidėjus nustatytiems parametrams, sistema įsijungia automatiškai.

Orą į vidų reikia įleisti ir esant žemai minusinei temperatūrai. Neįmanoma pasiekti, kad, pavyzdžiui, 25 laipsnių šalčio oras, įeidamas į vidų, nuo šalinamo oro sušiltų iki kambario temperatūros. Todėl šiame mini rekuperatoriuje sumontuotas automatinis oro šildymas, kuris įsijungia esant žemesnei negu 15 laipsnių šalčio temperatūrai.

Dar viena svarbi detalė – mini rekuperatoriai „Eco-Fresh“ bei visos komplektuojančios detalės yra pagaminta Europos sąjungoje, tad yra patikimos. Dėl to rekuperatoriams suteikiamas ne įprastas dvejų, o netgi trejų metų garantijos laikas.

„Eco-Fresh“ mini rekuperatoriai turi neįprastą, bet itin naudingą funkciją. Juose sumontuota paduodamo oro jonizavimo sistema, kuri sumažina dulkių, naikina bakterijas, taip padėdama kurti namų mikroklimato komfortą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

© 2020 antipelesis.lt · Svetainės medžiagų kopijavimas be leidimo yra draudžiamas.
Dizainas: GoodwinPress.ru

Facebook
Facebook
Instagram